Χθες Παρασκεύη 23 Απριλίου 2021 το σχολείο μας είχε την τιμή να δεχθεί την επίσκεψη της Υπουργού Παιδείας και Θρησκευμάτων κ. Νίκης Κεραμέως καθώς και του Διευθυντή της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Α΄ Αθήνας κ. Λεωνίδα Μάντζου. Η Υπουργός και ο Διευθυντής επισκέφθηκαν τμήματα της Α΄, της Β΄ και της Γ΄ Τάξης σε θεωρητική διδασκαλία καθώς και ένα τμήμα της Πληροφορικής στο Εργαστήριο. Στην επίσκεψη αυτή διατυπώθηκε από την πλευρά της Υπουργού η αμέριστη συμπαράσταση της πολιτείας στην Επαγγελματική Εκπαίδευση και στα ΕΠΑΛ. Ακολούθως έγινε συζήτηση με εκπαιδευτικούς στο γραφείο καθηγητών. Η σπουδαία μέρα για το σχολείο μας ολοκληρώθηκε με τις απαραίτητες “σέλφυ” φωτογραφίες των μαθητών με την Υπουργό. Ο Σύλλογος των Εκπαιδευτικών του σχολείου ευχαριστεί την κ. Νίκη Κεραμέως και τον κ. Λεωνίδα Μάντζο για την εμπιστοσύνη και την τιμή της επίσκεψης.